Освіта в Нідерландах для українців — це чудовий шанс здобути якісні знання з обраного напрямку та престижний диплом. Адже Голландія входить до 200 країн із найкращими освітніми системами. Крім того, тут надають можливість навчатись англійською мовою. Також можна суттєво заощадити на оплаті. У порівнянні з Британією чи США розцінки вишів у Нідерландах набагато нижчі. Достатньо розібратися з особливостями освіти в Голландії для іноземців та нюансами вступу.

Важливі відомості щодо термінів подання документів

Починатися навчання в Голландії може у лютому-березні чи вересні. Перший варіант доступний лише для деяких спеціальностей голландською мовою. Тому потрібно уточнювати інформацію у вибраному виші. Щоб розпочати навчання навесні, подавати документи можна до листопада.

При вступі на вересневий курс необхідно закінчити з паперовими справами до 1 квітня для студентів non-EU та до 1 травня для студентів країн Євросоюзу. У деяких навчальних закладах цей термін продовжено до червня, але відкладати все на останню дату не варто.

У будь-якому випадку, якщо прийнято рішення здобути освіту в Голландії, потрібно приступати до процесу подання документів та проходження співбесід за 10-12 місяців до початку навчання. Таким чином, вам не доведеться вирішувати важливі завдання в останній момент зі зниженням якості. Тому якщо ви плануєте розпочати навчання у 2023/2024 році - звертайтесь до нас уже сьогодні!

Залишіть контакти для швидкої консультації:


Наскільки популярна вища освіта в Голландії для українців

Ще буквально 7-8 років тому у вишах Нідерландів навчалося менше ніж 500 українців. Нині ця цифра більша в рази. Причин тому є чимало. Країна визнає видані в Україні атестати та дипломи. Відповідно, студенти можуть успішно вступати одразу після закінчення школи до інститутів University of Applied Science, а після здобуття ступеня бакалавра йти на магістратуру.

Для тих, хто планує здобути освіту в Нідерландах у сфері досліджень, потрібно вступати до Research Universities, для яких передбачена підготовча програма. Вона дозволяє заповнити різницю між академічною підготовкою у школах Нідерландів та України. Підготовча програма навчання в Голландії називається Foundation, триває рік і є обов'язковою під час вступу до дослідницьких університетів.

Абітурієнти з України оцінили рівень освіти у Нідерландах. Тому кількість студентів із нашої країни щороку збільшується на 15%. Це говорить про зростання популярності вищої освіти в Нідерландах.

Переваги освіти в Нідерландах для іноземців

 • Насамперед студентів з інших країн приваблює вартість навчання в Голландії. Якщо порівнювати з цінами на навчання в США або деяких країнах Європи, де навчання відбувається англійською, Нідерланди обійдуться набагато дешевше. При цьому якість освіти не поступається відомим європейським вишам.
 • Приваблює студентів й можливість отримати стипендію у вигляді знижки на навчання. У Голландії це цілком реально, особливо для здібних учнів. Таким чином, частину витрат на проживання студент може компенсувати за рахунок стипендії.
 • Вступити до університету Голландії можна в будь-якому віці. Верхнього порога, що обмежує, тут немає. Крім цього більшість населення добре володіє англійською мовою. Відповідно, і програм навчання англійською є чимало.
 • Візова політика країни є однією з найпростіших. Майбутнім студентам не потрібно проходити безкінечні бюрократичні процедури. Після закінчення навчання для випускників відчинені двері роботодавців по всьому світу. Також передбачена можливість залишитись у Голландії.
 • Університети Голландії працюють за найсучаснішими методиками. Будь-які відкриття та новітні розробки відразу впроваджуються у програму навчання.

Особливості системи вищої освіти в Нідерландах

Система навчання в Нідерландах представлена університетами трьох типів. Кожен з них пропонує можливість здобути як першу, так і другу вищу освіту в Нідерландах. 7 голландських університетів входять до сотні найкращих навчальних закладів світу. Усі дослідницькі виші, які працюють в країні, знаходяться в ТОП 250 за якістю освіти.

Усі університети в Голландії можна розділити на наступні категорії:

 • Дослідницькі виші (англ. Research Universities). Надають можливість здобути ступінь бакалавра, магістра та доктора наук. Орієнтовані на підготовку фахівців для наукових досліджень та нових відкриттів.
 • Спеціалізовані виші (англ. University of Applied Science). Також дозволяють здобути освіту бакалавра, магістратури або докторантури. Вони адаптовані на підготовку саме практиків. Тобто фахівців, які працюють у технічному чи творчому напрямку, не займаючись науковою діяльністю.
 • Учбові заклади міжнародної освіти (англ. Institutes for international education). Більшість із цих інститутів сьогодні є частиною дослідницьких вишів, після закінчення програм студенти отримують PhD, Masters of Arts, Masters of Science.

Цікаво! Загалом у Нідерландах 18 дослідницьких вузів та 40 спеціалізованих.

Список всіх університетів Нідерландів ви можете знайти у відповідному розділі на нашому сайті, серед них ми радимо звернути увагу на наступні:

Amsterdam University of Applied Sciences
Amsterdam University of Applied Sciences
Fontys University of Applied Sciences
Fontys University of Applied Sciences
HAS University of Applied Sciences
HAS University of Applied Sciences
NHL Stenden University of Applied Sciences
NHL Stenden University of Applied Sciences
Tilburg University
Tilburg University
University of Twente
University of Twente
Wittenborg University of Applied Sciences
Wittenborg University of Applied Sciences

Вимоги для вступу

Отримати вищу освіту в Нідерландах для іноземців можна без вступних іспитів. У цілому нині система вступу досить проста. Достатньо мати високі бали в атестаті.

Відбір відбувається у вигляді конкурсу. Відповідно, у пріоритеті анкети кандидатів із кращими показниками успішності. У деяких випадках приймальна комісія може призначити абітурієнту індивідуальну співбесіду або запропонувати написати невеличке есе. Але частіше відбір все ж таки відбувається за оцінками успішності.

З огляду на те, що більшість вишів пропонує освіту в Голландії англійською, то й знання мови від претендента потрібно на належному рівні. Допустимий для вступу мінімум — не нижче В2.

Також є обмеження за віком вступника. На бакалаврат можуть вступити абітурієнти не молодше 17-18 років, а на магістратуру — лише при досягненні 20. На підготовчі програми можна записуватися з 16 років.

Детальна консультація

консультація, огляд навчальних закладів та країн

Підбір програми

індивідуальний підбір програм, підготовка до вступу

Подача документів

збір та оформлення документів, подача до університету, спілкування з приймальною комісією

Отримання візи

отримання запрошення, підготовка та оформлення документів для подання на візу

Пошук житла

Пошук та підбір житла, яке пропонує університет, організація зустрічі в країні навчання

Підтримка студента

підтримка під час навчання, допомога з організаційними питаннями


Хто може вступити на бакалаврат у Нідерландах

Вимоги до абітурієнтів відрізняються залежно від обраного типу університету. У навчальних закладах, спрямованих на дослідницьку діяльність, вони зазвичай суворіші.

Претенденту має бути не менше 18 років. Крім того, майбутньому студенту необхідно пройти підготовчу програму.

У спеціалізованих вишах процедура вступу набагато простіше. Попередня підготовка не потрібна. Можна подавати документи одразу після отримання атестата про проходження 11-річного навчання. У деяких університетах готові прийняти студентів у віці 17 років.

Бакалаврат у Нідерландах триває 3-4 роки залежно від типу університету та спеціалізації. Зазвичай знадобиться мінімальний набір документів. Для вступу на бакалаврат у Голландії потрібно мати атестат, мотиваційний лист та підтвердження рівня володіння англійською мовою.


Хто може подати документи на магістратуру в Нідерландах

Магістратура у Голландії для українців доступна з 20 років. Також під час вступу запитують диплом бакалавра чи магістра. Приймають до розгляду як освіту, здобуту в Голландії, так і українські документи.

У деяких вишах додатково просять надати портфоліо. Тобто продемонструвати творчі, математичні чи наукові досягнення.

Магістратура в Голландії англійською доступна студентам, які склали тест IELTS 6.5.

Залишіть контакти для швидкої консультації:


Скільки коштує навчання в Нідерландах

Як було зазначено вище, вартість навчання в Нідерландах набагато нижча, ніж в інших країнах Європи. При цьому багатьох цікавить, яка освіта в Нідерландах за якістю. Це якраз той випадок, коли за невисокої ціни пропонується відмінна освіта.

Варто зазначити, що у вартість навчання в Голландії входить не тільки tuition fee - оплата навчання, а й кошти, необхідні для проживання в країні. Оренда житла, харчування, купівля одягу та інші витрати повинні враховуватися для формування бюджету. Скільки коштує навчання в Голландії, багато в чому залежить від побутових звичок студента та його зони комфорту.

Імміграційна служба країни оцінює витрати на проживання приблизно 10-11 тис. євро на рік. Саме така сума має бути присутня на банківському рахунку вступника. Рахунок у банку краще відкривати за пару місяців до подання документів до вишу. Адже міграційна служба насамперед перевіряє наявність в абітурієнта коштів на існування.

Вартість навчання в Голландії відрізняється для громадян країн Євросоюзу та інших іноземців. У другому випадку вона буде трохи вищою.

Вартість вищої освіти в Голландії для студентів з України становитиме приблизно 8-17 тис. євро на рік. Внести цю суму потрібно на час вступу авансом на особистий рахунок студента в голландському банку. Рахунок відкривається для студента університетом.


На які стипендії можна розраховувати в Голландії

Навчання в Нідерландах для іноземців може частково фінансуватися університетом. Тобто навчальний заклад призначає студенту стипендію. Проте не йдеться про звичні нам виплати на карту стипендіату. Стипендія в Голландії — це сума, яку може бути зменшена плата за навчання. Іншими словами, при призначенні стипендії знижується вартість навчання в Нідерландах.

Для отримання стипендії потрібно мати гарну успішність, чудово володіти англійською мовою та повідомити про своє бажання знизити вартість навчання за допомогою мотиваційного листа.

У Голландії передбачено кілька видів стипендій. Більшість студентів одержують від 2000 до 5000 євро на рік. Але це за умови, що стипендіати повністю віддаються навчанню.

Найпопулярнішими є Holland Scholarship та Excellence Scholarship. У першому випадку можна розраховувати на 5000 євро на перший рік навчання. Виплати призначають за минулі досягнення претендента. У другому варіанті призначається 2000 євро. Отримати їх можна після вступу до університету за відмінної успішності.


Чи можна працювати здобуваючи вищу освіту в Голландії

Є два варіанти заробляти під час навчання в Голландії для українців. Законом дозволено студентам-іноземцям працювати на неповній зайнятості по 16 годин на тиждень. На канікулах трудовий час не обмежується.

Щоб отримати можливість працювати, необхідний дозвіл (TWV) та медичне страхування. Система працевлаштування така, що замовити такий дозвіл має безпосередньо роботодавець. З огляду на те, що процедура забирає час, не всі погоджуються наймати студентів іноземців.

Також є варіант проходження платного стажування. Тут виш і роботодавець укладають угоду між собою. Дозвіл у цьому випадку не потрібний.

І головне, що законодавчо студентам надається можливість вести підприємницьку діяльність під час навчання в Голландії. У цьому випадку не потрібні додаткові дозволи. Час роботи не обмежується.


Чи можна залишитися в Голландії після навчання

Навчання в Нідерландах є офіційним варіантом залишитися в країні ще на рік. Для цього достатньо закінчити вибрану програму. Ця можливість надаєтсьятим, хто здобуває як першу так і другу вищу освіту в Голландії. Тобто після кожної закінченої програми випускник набуває права перебувати в країні протягом року і без поспіху шукати роботу. Таким чином, студент, який навчався на бакалавра, а потім закінчив магістратуру в Голландії, має право перебувати в країні два роки.

Після закінчення дії ВНП можна подати документи для дозволу на роботу як дослідник або висококласний фахівець.


Працевлаштування після здобуття вищої освіти в Голландії для іноземців

Голландія — одна з найбагатших країн світу. Рівень безробіття там становить лише 2,9%. Відповідно, отримати роботу, пройшовши навчання в Нідерландах англійською, цілком реально.

Голландський диплом цінується у всьому світі. Роботодавцям уже давно відомі всі сильні сторони вишів цієї країни. Знайти роботу після навчання в Нідерландах випускнику з хорошими показниками досить просто.


EDUSTEPS

Ми — агентство з навчання за кордоном. Допомагаємо студентам з України вступити до університетів та шкіл в Нідерландах, оскільки є офіційним представником приймальних комісій голландських навчальних закладів. Для роботи з нами ви можете скористатися пакетом послуг EDUSTEPS Premium, який включає повний супровід студента по зарахуванню, а також допомога в оформленні документів на студентську візу в Нідерланди.

Наші читачі ставлять чимало питань щодо навчання за кордоном. У своїх матеріалах ми намагаємося висвітлити їх у повному обсязі. Але якщо ви не знайшли цікаву тему, наші фахівці проконсультують вас індивідуально.

Серед найпопулярніших питань щодо навчання в Голландії можна відзначити кілька варіантів.

Популярні питання про навчання в Нідерландах для українців

  • Як вступити до університету в Голландії?
  • На сайті кожного вишу розміщені правила та терміни подання документів. Потрібно переслати їх адміністрації та чекати на призначення співбесіди.

  • Як вступити до Нідерландів до дослідницького інституту?
  • Правила вступу до дослідницьких вишів трохи суворіші, ніж до прикладних. Перед подачею документів потрібно пройти підготовчу програму.

  • Як вступити до магістратури до Нідерландів.?
  • Магістратура в Голландії англійською доступна всім, хто вже має диплом бакалавра.

  • Як вступити до Нідерландів з гарантією?
  • Навчання в Голландії для українців доступне за будь-якими напрямками. Щоб не допустити помилок, які не дозволять вступити до вишу, краще звернутися за допомогою до фахівців.


Освіта в Нідерландах для українців з ЕduSteps

Наші співробітники успішно займаються оформленням документів для здобуття вищого освіти в Голландії англійською мовою. Ми конролюємо кожний етап: допоможемо зібрати документи, пройти співбесіду, оформити документи для отримання візи. Також підберемо відповідний вуз та варіанти житла.

Ми знаємо всі нюанси процесу вступу. Усі клопоти зі збору документів та організації переїзду беруть на собі наші фахівці. А це означає, що ви зможете повністю зосередитись на освітньому процесі.

Додатково ми надаємо послуги з пошуку середньої освіти в Голландії або допоможемо обрати мовні курси.

Записуйтесь на швидку консультацію, щоб дізнатися більше, чим ми можемо вам допомогти.

8

років на ринку

10+

країн

500+

університетів

600+

щасливих студентів

Замовити консультацію

Підібрати програму

Скинути

OK