EDUSTEPSКраїниВеликобританія

Навчання та освіта в Англії (Великобританії) для українців

Вища освіта в Англії завжди була престижною. На цей час навчання у Великобританії для українців відчиняє двері найкращих компаній та дає можливість займати високооплачувані посади. Звичайно, вступ до іноземного вишу має свої особливості, але всі докладені зусилля повністю окупаються. Адже одержана база знань цінується роботодавцями всього світу, а процедуру вступу можна значно полегшити, звернувшись за допомогою спеціалізованих компаній.

Популярні університети у Великобританії

Про Оксфорд та Кембридж знають практично всі. І разом з тим існує стійкий міф про те, що поступити туди практично неможливо. Такі престижні університети, звісно, встановлюють високі вимоги до претендентів, однак будь-який старанний учень може потрапити до лав студентів.

Крім того, освіта у Великій Британії не обмежується даними ЗВО. У країні працює чимало навчальних закладів, дипломи яких охоче приймають роботодавці. Знаючи якість навчання в Англії, великі компанії всього світу надають випускникам найкращі умови роботи.

Найбільш популярними університетами, які пропонують навчання в Англії для українців, вважаються

 • Бірмінгемський університет
 • Даремський
 • Ковентрі
 • Вестмінстерський
 • Грінвіч
 • СОАС

Залишіть контакти для швидкої консультації:

Особливості вступу до вишу у Великобританії

Система навчання за кордоном в Англії значно відрізняється від тієї, до якої звикли українці. Наприклад, середня освіта там займає не 11, а 12 років. Відповідно студентам з України для вступу на програму Бакалавра в університеті потрібно отримати 1-2 роки додаткової академічної освіти.

Де і як можна покрити академічну різницю?

Перший спосіб стосується тих студентів, які претендують на вступ до топових університетів Великобританії, які віддають перевагу студентам із сертифікатом A level. Це програма британської вищої школи, яка зазвичай триває 2 роки. Успішним закінченням програми вважається складання на високі бали загальнонаціонального іспиту, за результатом якого студентів приймають до заздалегідь обраних ним закладів.

На програму А level студенти з України найчастіше вступають після 10 класу української школи. Хоча є школи, які пропонують пройти цю програму за 1 академічний рік абітурієнтам, які вже мають атестат про закінчення школи в Україні.

Важливо зазначити, що цим студентам, крім закінченої середньої освіти, потрібно показати дуже високий рівень володіння англійською на рівні IELTS - 6.5 (не нижче ніж 6.0 по кожному модулю) плюс високий середній бал оцінок атестата.

Другим, найбільш поширеним способом та найбільш бюджетним, є вступ на однорічну програму Foundation. Цей курс навчання проводиться при університетах, приватних школах, а також міжнародних центрах.

Навчаючись, студент отримує необхідну базу знань з академічної англійської, а також основи спеціальності, яку він обирає для навчання в університеті. Програму Бакалавра студент може проходити при цьому ж виші або вибрати кілька інших університетів, що готові прийняти його сертифікат про закінчення програми Foundation при закладі, де він її проходить. Програма Foundation дуже рідко проводиться на базі топових університетах Великобританії.

Типи британських університетів

Навчання в Англії відбувається дещо інакше і через це українцям система освіти може бути незвичною. Але отриманий диплом цінується досить високо і всі вкладені кошти окупаються у перші роки після закінчення навчання. Звичайно за наявності у випускника прагнень та здібностей.

Крім того, майбутні студенти можуть заощадити ще під час вступу. У Великій Британії університети діляться за престижністю і, як не дивно, за давниною. Наприклад, «старі» університети висувають суворі вимоги до вступників. Ця категорія називається Ancient Universities.

Ціна навчання у Великій Британії в «старих» університетах буде вищою приблизно на 20-30%. До таких навчальних закладів належать установи, що засновані до 17 століття. Кембридж та Оксфорд якраз потрапляють під цю категорію.

Нові університети не настільки суворі до вступників. Ця група називається Red Brick Universities. До неї належать заклади, започатковані до Другої світової війни. Перекладається це як «будівлі з червоної цегли». У програмі навчання більше уваги приділяється не теорії, а практиці

Третя група університетів у Англії створена до 1992 року. Будинки відрізняються сучасним виглядом із множинними скляними елементами. Тому вони отримали назву Plate Glass Universities (скляні університети).

New Universities — це заклади, засновані після 1992 року. Усього їх існує 48. Вищі навчальні заклади, створені після 2005 року, називають Recently Created Universities.

Довідка! Старі університети набирають студентів раз на рік, у вересні. Нові ВНЗ відкривають двері претендентам двічі — у вересні та січні.

Залишіть контакти для швидкої консультації:

Як вибрати виш у Великобританії

При виборі університету звертають увагу на його місце розташування, програму навчання та ціни на навчання. Усі ці чинники взаємопов'язані.

Розташування впливає на витрати, пов'язані з навчанням у Великобританії для українців, проживання, харчування та транспорт. Наприклад, вартість усіх таких витрат у Лондоні та його околицях коштуватиме 12 000 фунтів за академічний рік, а в інших частинах країни ця сума становитиме близько 10 000 фунтів на рік.

Також важливо знати, що вартість навчання в Англії залежить від території, де знаходиться університет. Англія, Уельс, Шотландія тощо. Рік навчання на програмі Бакалавра дешевший, ніж рік на магістратурі. І, звичайно ж, у ТОПових університетах висока вартість навчання, де б вони не знаходилися.

Детальна консультація

консультація, огляд навчальних закладів та країн

Підбір програми

індивідуальний підбір програм, підготовка до вступу

Подача документів

збір та оформлення документів, подача до університету, спілкування з приймальною комісією

Отримання візи

отримання запрошення, підготовка та оформлення документів для подання на візу

Пошук житла

Пошук та підбір житла, яке пропонує університет, організація зустрічі в країні навчання

Підтримка студента

підтримка під час навчання, допомога з організаційними питаннями

Типи освіти у сполученому королівстві Великобританії

Тривалість навчання у Великобританії залежить від обраного типу. Тільки медична та юридична освіта є неподільною магістратурою.

В інших варіантах навчання поділяють на такі типи:

 • 1 Бакалавр. Термін навчання – 3 роки.
 • 2 Бакалавр Bachelor with honor — 4 роки.
 • 3 Для отримання ступеня магістра потрібно ще 1-2 роки.
 • 4 Щоб здобути ступінь лікаря, знадобиться 3-7 років.

Особливості навчання у ВНЗ Великобританії

 • Навчання у Великобританії - це прихильність до багатовікових традицій, які крокують у ногу з часом у майбутньому бачачи чітку мету. Програми Бакалавр, Магістратура у Великій Британії дають потрібну базу предметів, яка необхідна студенту для отримання потрібних знань за спеціальністю, так і твердих міжпредметних зв'язків. Змінити спеціальність під час навчання найчастіше неможливо, тому потрібно з усією серйозністю підійти до цього питання під час проходження програми Foundation або A level.
 • Також хочеться відзначити, що при університетах Британії існують різноманітні дослідницькі центри з різних напрямків. Тому учням, які хочуть стати науковими діячами у різних сферах від Математики, Біології, Хімії до Археології, Екології, Мистецтвознавства — можна знайти справді сильні програми.
 • Вартість навчання у Великобританії єдина особливість, яка може не залучати студентів з України. Але якщо грамотно розрахувати та інвестувати в англійське навчання — можна здобути якісну та сильну освіту, яка дасть можливість до сильного старту кар'єри.
 • Найбільш популярні програми навчання у Великій Британії — це Бакалаврат і Магістратура. Ці програми пропонують всі британські університети. Варто зазначити, що університети у Сполученому Королівстві — це окремі та самостійні установи, які можуть формувати свої принципи відбору студентів, вартість навчання чи місію університету.
 • У країні лише шість приватних ВНЗ. Їхня спеціалізація здебільшого — це право та бізнес. Вартість навчання у приватних ВНЗ може бути нижчою, викладання ведеться у невеликих групах. Заведено вважати, що приватні вищі навчальні заклади швидше реагують на ринок праці. У той час як public universities дають традиційнішу академічну освіту, яка часто спрямована на ведення наукової діяльності.

Популярні спеціальності в Англії

Навчання у Великій Британії для українців представлено різноманітними спеціальностями. Кожен може підібрати собі найбільш відповідну власним схильностям.

Але не варто забувати про тенденції ринку праці. Найбільш популярними спеціальностями на цей час вважаються:

 • біотехнології
 • венчурні ринки
 • юриспруденція
 • медицина
 • технічні
 • інженерні
 • економічні
 • менеджмент
 • електроніка
 • інформатика
 • астрономія
 • астрофізика
 • електротехніка
 • біологія
 • внутрішня та зовнішня політика

Чому варто вчитися в Англії

Насамперед йдеться про престижність навчання. Випускників англійських університетів із радістю приймають на роботу у відомі компанії. Якість освіти також посідає не останнє місце. А університети Великої Британії випускають сильних спеціалістів.

Також серед переваг навчання в Англії зазначають:

 • Великий вибір навчальних програм
 • Освоєння англійської мови, що використовується у всьому світі
 • Налагодження зв'язків між студентами з усього світу
 • Відмінні перспективи у кар'єрі
 • Можливість підробітку у процесі навчання
 • Реальний шанс залишитись в Англії на постійне проживання

EDUSTEPS

Ми — агентство з навчання за кордоном. Допомагаємо студентам з України вступити до університетів і шкіл у Великобританії, оскільки є офіційним представником приймальних комісій британських навчальних закладів. Для роботи з нами ви можете скористатися пакетом послуг EDUSTEPS Premium, який включає повний супровід студента по зарахуванню, а також допомога в оформленні документів на студентську візу в Англію.

Робота під час навчання в Англії

Студентам англійських університетів офіційно дозволено працювати під час навчання. Це стосується місцевих мешканців та іноземців. Для повнолітніх учнів на очній формі навчання допустимі підробітки по 20 годин на тиждень під час навчання та по 40 годин на канікулах. До 18 років дозволяється працювати по 10 годин на тиждень цілий рік.

У випадках коли робота є частиною стажування, допустима повна зайнятість. Головне, щоб загальний час роботи не перевищував 50% тривалості занять.

В цілому, можливостей для заробітку в Англії більш ніж достатньо. Важливо не порушувати встановлені обмеження.

Студентам заборонено:

 • бути власником власного бізнесу
 • здійснювати підприємницьку діяльність
 • професійно займатись спортом
 • тренувати спортсменів
 • обіймати посаду лікаря чи артиста

В Англії передбачені спеціальні програми, що дозволяють працювати та періодично відвідувати заняття. Одна з них – Apprenticeship. Це програма гібридного навчання (формат онлайн/офлайн), яка доступна для студентів, які вже знаходяться у Великій Британії. Перебуваючи на такій формі навчання, студент може працювати більше годин на тиждень. У будь-якому випадку перед тим, як експериментувати з різними формами навчання та починати працювати/підробляти, студенту потрібно бути уважним і не порушувати міграційної політики для міжнародних студентів.

Встановлено і мінімальну оплату праці для студентів. Вона становить від 3,72 до 7,26 фунта стерлінгів на годину, залежно від віку працівника.

Скільки коштує навчання в Англії

Скільки коштує навчання у Великобританії, безпосередньо залежить від престижності ВНЗ. Є пропозиції від 8400 фунтів на рік для місцевих студентів або від 11 200 фунтів для міжнародних студентів. Водночас вартість навчання в Англії в престижних університетах може сягати 40000 фунтів. на рік.

Ціна навчання в Англії для українців включає не лише вартість навчання, а й інші витрати пов'язані з навчанням. Такими є вартість проживання, харчування страховки та навчальні матеріали. Всі ці витрати студент та його батьки повинні враховувати, плануючи навчання у Великій Британії.

Залишіть контакти для швидкої консультації:

Період оформлення документів

Здобуття освіти у Великобританії — процес не простий. Особливо коли справа стосується вступу. Важливо дотримуватися всіх вимог ВНЗ. З огляду на те, що навчальних закладів в Англії налічується понад 160, і умови в них відрізняються, самостійно вчинити досить проблематично.

Наша компанія надає послуги з оформлення документів для вступу до будь-якого ВНЗ Великобританії. Процедура триває від трьох до шести місяців. При цьому ми розробляємо карту вступу та разом проходимо цей процес, враховуючи зі студентом його сильні сторони. Зараховуючись з нами, студент відчуватиме впевненість і бачитиме прозорість і труднощі процесу. І у той час же час батьки отримають своєрідну моральну підтримку, тому що в їхньому житті це один з ключових періодів, коли вони відправляють на навчання свою дитину і на додаток до цього розглядають план фінансових вкладень в освіту, що саме по собі є важливим і відповідальним кроком.

Додаткові витрати

Не варто забувати, що на проживання в Англії також потрібні кошти. Вартість освіти у Великобританії не включає харчування та додаткові витрати. У середньому на оплату житла та харчування потрібно від 10 до 15 тис. фунтів щорічно. Для покупки одягу, книг та інших дрібниць потрібно ще приблизно 2 тис. фунтів. Вартість квитків складно спрогнозувати, оскільки вона постійно змінюється.

Можливості для українських випускників

Освіта в Англії — одна з найпрестижніших у світі. Дипломи Великобританії цінуються роботодавцями як ніякі інші. Тому випускникам британських університетів відкриваються розкішні кар'єрні можливості.

Вступити до університету Великобританії разом з EDUSTEPS

Наша компанія має величезний досвід у підготовці документації для вступу до університетів Англії. Ми працюємо з найвідомішими ВНЗ, тому завжди можемо гарантувати результат. Крім того, наші фахівці допоможуть підібрати оптимально відповідний навчальний заклад.

У пакет послуг входять:

 • розробка стратегії вступу;
 • підготовка документів;
 • допомога у виборі навчальної програми;
 • консультація під час їх подачі;
 • підготовка списку доступних ВНЗ; 
 • комунікації із приймальною комісією;
 • подання документів до кількох університетів;
 • підтримка при складанні мотиваційних листів;
 • заповнення анкет та опитувальників;
 • допомога в оформленні візових документів;
 • контроль кожного етапу вступу;
 • замовлення квитків;
 • консультативна допомога під час пошуку житла.

Вступ до університету Англії — це престижно. А з нами ще легко та комфортно.

8

років на ринку

10+

країн

500+

університетів

600+

щасливих студентів

Замовити консультацію

Підібрати програму

Скинути

OK