Швейцарія вже давно вважається однією з найбільш стабільних, безпечних та розвинених держав. Тому вища освіта у Швейцарії для іноземців стала одним із пріоритетних завдань. Важливо не просто розуміти особливості навчання в іншій країні, а й ретельно вивчити нюанси вступу, а також вартість навчання у Швейцарії. Саме ця інформація необхідна для ухвалення зваженого та обдуманого рішення.

Цікаві факти про систему освіти у Швейцарії

 • Вартість освіти у Швейцарії досить велика. Але якість навчання цілком відповідає ціні. Тому дипломи вишів цієї країни залишаються особливо популярними у всьому світі. На 7 млн. населення Швейцарії припадає 1 млн. учнів. Щоправда, багато хто з них іноземці.

 • Шкільна освіта у Швейцарії будується на розвитку комунікації між учителем і учнем. Також наголос роблять на розвитку здатності доносити свої думки та почуття. Тому в країні існує особлива пошта між кожною дитиною та вчителем. Тобто, залишивши послання, учень уже ввечері отримує відповідь від освітянина. Цікаво те, що у школах не приділяють особливої уваги роз'ясненням, як вирішити те чи інше завдання. Діти чи використовують схожі приклади, чи вигадують власні варіанти рішення. Вважається, що єдиного «правильного» методу немає, і тому кожен учень може створити свій. Тут не лають дітей за помилки у зошитах. Вважається, що саме вони свідчать про те, що учень шукає та експериментує. А це прямий шлях до геніальних відкриттів.

 • Швейцарія вважається засновником програм навчання з гостинності. Саме тут з'явилися перші у світі готелі та університети готельного, ресторанного та туристичного бізнесу.

Система освіти Швейцарії

Система освіти у Швейцарії значно відрізняється від звичної нам. По-перше, у державі немає Міністерства освіти. Так само як і загальноприйнятої політики у програмах навчання. Зобов'язання розділені між безпосередньо владою, невеликими громадами та кантонами (територіально-адміністративна одиниця). Система освіти у Швейцарії повністю децентралізована. Кожен регіон встановлює власні правила навчання. Така традиція склалася історично через значні мовні, культурні та традиційні відмінності в різних кантонах.

Одного стандарту навчання у системі освіти Швейцарії немає. Кожен регіон підлаштовується під потреби населення. Єдиними можуть вважатися лише обов'язковість початкової освіти, вік її початку та режим зміни навчання та відпочинку.

Початкова школа

Початкова освіта у Швейцарії є обов'язковою. До школи діти мають вступити у 6 років. Сама програма займає 5 років. Вона також може відрізнятись у різних регіонах. Дітям, чиї батьки мають громадянство Швейцарії, доступні державні школи. Приїжджих до таких навчальних закладів не беруть. Але на території країни достатньо шкіл, організованих приватними особами, де можуть навчатися діти іноземців.

Середня освіта в Швейцарії

Цей етап поділено на дві частини. Перша триває 4 роки, відмовитися від її проходження не можна. Друга частина потрібна лише тим, хто планує продовжити навчання в університеті.

У кожному регіоні розроблено власну систему середньої освіти. Тому вибір програм у регіонах досить великий. Найчастіше використовуються:

 • 1 Matura. Швейцарська система навчання.
 • 2 Abitur. Німецька програма.
 • 3 Baccalaureat. Аналог французької системи середньої освіти.
 • 4 Maturita. Італійська програма.

Також можна знайти школи, які пропонують навчання за британською системою середньої освіти. Після закінчення середньої школи випускникам видається диплом High School Certificate. Цей документ приймають університети Америки та Канади.

Вища освіта у Швейцарії для українців

Вища освіта представлена трьома програмами: бакалаврат, постдипломні програми та MBA. Другий варіант підходить для тих, хто вже має ступінь бакалавра та хотів би змінити спеціальність. Третій призначений для фахівців найвищого рівня.

Вступні вимоги

Система вищої освіти у Швейцарії передбачає можливість навчання у приватних та державних університетах. У першому випадку є можливість знайти університет, до якого можна вступити одразу після закінчення 11 класу української школи. Особливо якщо йдеться про сферу туризму та готельного бізнесу. До державного університету приймають лише абітурієнтів, які досягли 18-річного віку та пройшли дворічну підготовчу програму.

Охочих вступити до державного вишу чекають складні іспити. А ось приватні успішно зараховують студентів, які представили портфоліо та пройшли співбесіду. При цьому приїжджати особисто не обов'язково.


EDUSTEPS

Ми - агентство з навчання за кордоном. Допомагаємо студентам з України та інших країн вступити до приватних університетів та шкіл Швейцарії, оскільки є офіційним представником приймальних комісій навчальних закладів. Для роботи з нами ви можете скористатися пакетом послуг EDUSTEPS Premium, який включає повний супровід студента по зарахуванню, а також допомогу в оформленні документів на студентську візу до Швейцарії .

Залишіть контакти для швидкої консультації:

Скільки коштує освіта у Швейцарії

Навчання в країні платне. Якщо громадян Швейцарії ще передбачені початкові школи з можливістю вчитися безкоштовно, то іноземцям доводиться платити за навчання. Втім, вища освіта в країні передбачає оплату для всіх.

Вартість вищої освіти у Швейцарії залежить від престижності університету та його місця розташування. Найбільш бюджетний варіант – це навчання в університеті Женеви. Тут потрібно сплачувати 500 швейцарських франків за семестр. Освіта в Цюрихському університеті близько 900 CHF за семестр, а один семестр в HSG обійдеться вже 3200 CHF. У середньому вартість вищої освіти у Швейцарії у державних вишах становитиме 1200 франків на рік. А в окремо взятих університетах близько 10–15 тисяч CHF. Щодо приватних університетів - вартість за навчання починається від 30 тисяч франків на рік і вище.

Не варто забувати й про інші витрати під час навчання у Швейцарії, а саме про проживання та харчування. На місяць потрібно приблизно 2 тисячі CHF, щоб сплатити житло, комунальні послуги, їжу та інші побутові потреби. Для отримання візи необхідно показати на рахунку щонайменше 25 000 доларів.

Шкільну освіту та перебування в літньому таборі для дітей також потрібно оплачувати.

Приблизні ціни на навчання у Швейцарії:

Вид навчального закладу Вартість навчання Тривалість навчання
Літній табір для школярів 1600-2700 доларів на тиждень 7-28 днів
Курси з вивчення мови 2100-3300 доларів на тиждень До 12 тижнів
Середня освіта До 55 000 доларів за рік Від 6 до 13 років
Підготовчі курси для вступу до університету 1800-4300 доларів на рік 4-8 місяців (з урахуванням канікул це становитиме навчальний рік)
Навчання на програмах бакалаврату 1600-16 000 доларів на рік 3-4 роки
Навчання в магістратурі 900-8500 доларів на рік 2 роки
МВА 27 000-55 000 доларів на рік 1,5 року
Докторантура 200-2000 доларів на рік 3 роки

Якою мовою відбувається навчання в Швейцарії

У Швейцарії 4 державні мови. Відповідно, освіту можна здобути німецькою, французькою, італійською або ретороманською швейцарською. Все залежить від того, в якому кантоні розташовано університет. Найпоширенішою вважається німецька мова. Також можна знайти мультимовні виші, де поєднуються англійська та одна з державних мов. В приватних навчальних закладах навчання відбувається англійською мовою.

Як здобути освіту в Швейцарії

Процедура вступу залежить від того, який виш обраний: державний чи приватний. У першому випадку вступ можливий лише після двох років навчання на суміжній спіральності в українському університеті, який має необхідну акредитацію. Крім цього, також можуть бути вступні іспити і деякі університети у Швейцарії вимагатимуть документ про зарахування до українського університету на таку ж спеціальність.

А у разі вступу до приватного університету достатньо надати документи про закінчення школи, достатній рівень англійської та пройти співбесіду.

Найпопулярніші університети Швейцарії

Найбільшим попитом серед студентів користуються університети готельного бізнесу та туризму. Саме на ці спеціальності намагається вступити більшість абітурієнтів. Тут найпрестижнішими вважаються Glion та Les roches. За іншими напрямками до популярних навчальних закладів належать:

 • ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology — інженерні та технічні науки.

 • École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) — політехнічна школа.

 • University of Zurich — інженерія та технології.

 • University of Geneva — психологія, менеджмент, економіка.

 • University of Bern — медицина та біологічні науки.


Залишіть контакти для швидкої консультації:


Список усіх університетів Швейцарії можна знайти у відповідному розділі на нашому сайті, серед них ми радимо звернути увагу на такі:

Glion Institute of Higher Education
Glion Institute of Higher Education
International University in Geneva
International University in Geneva
Les Roches Global Hospitality Education
Les Roches Global Hospitality Education
Geneva Business School
Geneva Business School

Період оформлення документів

Документи для вступу необхідно підготувати за 2-3 місяці до закінчення періоду подання. І ось тут виникають складнощі. Періоди подання документів відрізняються у державних та приватних університетах. До того ж для вступу на різні спеціальності подавати документи необхідно у різний час. Наші фахівці допоможуть визначитися з термінами оформлення та подання документації залежно від обраного навчального закладу.

Детальна консультація

консультація, огляд навчальних закладів та країн

Підбір програми

індивідуальний підбір програм, підготовка до вступу

Подача документів

збір та оформлення документів, подача до університету, спілкування з приймальною комісією

Отримання візи

отримання запрошення, підготовка та оформлення документів для подання на візу

Пошук житла

Пошук та підбір житла, яке пропонує університет, організація зустрічі в країні навчання

Підтримка студента

підтримка під час навчання, допомога з організаційними питаннями

Навчання у Швейцарії: плюси та мінуси

Серед недоліків переважно відзначають вартість навчання. Також деякі вважають, що процес вступу надмірно складний. Однак це стосується лише державних вишів.

Переваг набагато більше:

 • відмінні стандарти навчання;
 • престижність та цінність дипломів у всьому світі;
 • великий вибір мов для навчання;
 • доступність інноваційних технологій;
 • широкі можливості для досліджень.

Популярні спеціальності у Швейцарії

В основному Швейцарія славиться університетами, які дають освіту у сфері туризму. Також до популярних напрямків належать банківська справа та бізнес-сфера.

За рейтингом популярності спеціальності розподілилися таким чином:

 • готельна справа;
 • готельний бізнес;
 • ресторанна справа;
 • банкінг;
 • економіка;
 • медицина.

Чому варто вивчати готельний бізнес

Готельний бізнес — чудове рішення для тих, хто хоче отримати потрібну спеціальність. У Швейцарії це один із найбільш популярних напрямів в освіті. Особливість навчання в тому, що воно успішно поєднується з практичними заняттями. Відповідно студенти, отримуючи диплом, є вже висококласними фахівцями. За статистикою, більшість із них знаходять роботу в перший рік після випуску.

Вступити до приватного університету Швейцарії разом з EDUSTEPS

Наша компанія має величезний досвід у підготовці документації для вступу до приватних університетів Швейцарії. Ми працюємо з найбільш відомими вишами, тож завжди можемо гарантувати результат. Крім того, наші фахівці допоможуть підібрати оптимально відповідний навчальний заклад.

В пакет послуг входить:

 • розробка стратегії вступу;
 • підготовка документів;
 • допомога у виборі навчальної програми;
 • консультація при їх подачі;
 • підготовка списку доступних вузів;
 • комунікації з приймальною комісією;
 • подача документів до декількох університетів одночасно;
 • підтримка при складанні мотиваційних листів;
 • допомога в оформленні візових документів;
 • заповнення анкет;
 • контроль кожного етапу вступу;
 • замовлення квитків;
 • консультаційна допомога при пошуку житла.

Навчання у Швейцарії - це престижно. А вступ з нами ще легко та комфортно.

8

років на ринку

10+

країн

500+

університетів

600+

щасливих студентів

Замовити консультацію

Підібрати програму

Скинути

OK