+38 (044) 333 60 04 Всі контакти
+38 (067) 333 60 04 +38 (050) 333 60 04 info.edusteps@gmail.com
• КОНСУЛЬТАЦІЯ
EDUSTEPS Статті Навчання в Канаді Робота та навчання в Канаді
Робота та навчання в Канаді

Робота та навчання в Канаді


Українською / Статті / Навчання в Канаді

Як поєднувати роботу і навчання в Канаді - один з найпопулярніших питань серед студентів, які хочуть здобути вищу освіту за кордоном. Адже робота під час навчання - це відмінна можливість покрити мінімальні витрати на харчування, проживання і проїзд.

 • Під час навчання студенту дозволено працювати 20 годин на тиждень
 • Під час офіційних канікул - 40 годин.

Не можна переробляти або працювати на одному тижні 30 годин, на інший 10 - це порушення закону і може спричинити проблеми в отриманні Post-Graduation Work Permit (PGWP).

Як дізнатися, чи можу я працювати під час навчання

Коли ви перший раз в'їжджаєте в Канаду по студентській візі, на кордоні вам видають Study Permit - документ, в якому зазначено чи маєте ви право працювати під час навчання і в яких сферах.

Якщо в Study Permit не вказано, що студенту дозволено працювати під час навчання, він має право під час навчання звернутися до уряду Канади за дозволом на роботу 20 годин в тиждень. Щоб подати таку заявку і дочекатися її розгляду знадобиться деякий час.

Тому будьте уважні на кордоні - читайте інформацію на документах, які вам видають або які ви підписуєте. Якщо у вас виникнуть питання, не бійтеся поставити їх візовому офіцерові.

Зверніть увагу, що якщо перед академічною програмою студент приїжджає на мовні курси (English as a Second Language), то дозвіл на роботу під час мовних курсів йому не видається.

Де я можу працювати в Канаді під час навчання

1. Робота на кампусі коледжу або університету

У кожному університеті Канади є багато цікавих вакансій. Не секрет, що своїх студентів роботодавці розглядають в першому порядку.

Тут ви можете працювати тьютором (репетитором), помічником в міжнародному відділі, у бібліотеці, на різних факультетах і кафедрах. Також на території навчальних закладів є кафетерії і ресторани, де студенти можуть підробляти барменом або офіціантом.

Головна перевага роботи в кампусі - вам не доведеться витрачати час на дорогу і ви зможете легко поєднувати навчання і роботу. Також варто відзначити, що якщо у студента є бажання викладати мови або відкрити свій, наприклад, театральний гурток - все це тільки вітається. Більш того, університет зазвичай виділяє на це бюджет.

Потрібно також враховувати, що працюючи в кампусі або поза кампуса студент буде отримувати мінімальну заробітну плату на годину - Minimum Wage. Це плата залежить від провінції в якій знаходиться студент.

Наприклад, Minimum Wage на годину, в різних провінціях:

 • Ontario - 14 CAD
 • British Columbia - 12,65 CAD
 • Manitoba - 11,35 CAD
 • Alberta - 15,00 CAD
 • Quebec - 12,50 CAD
 • Prince Edward and Nova Scotia - 11,55 CAD
 • Saskatchewan - 11,06 СAD

Дані актуальні на 1 травня 2019 року. Minimum Wage розглядається урядом 1-2 рази на рік і відповідно зростає з року в рік.

Виходить, що якщо ви працюєте в Провінції Онтаріо, наприклад, 20 годин на тиждень, то виходить, що за чотири тижні ваша заробітна плата складе 1120 CAD. Також потрібно враховувати, що з цієї суми вам доведеться сплатити 20-25% податку (який також залежить від провінції), тому на руки ви отримаєте 820-840 CAD в місяць - цього вистачить, щоб покрити витрати на харчування, проїзд і частково проживання.

2. Робота поза кампусом

Робота на кампусі дуже добре підходить для студентів програми Бакалавра.

Але якщо у вас програма тільки 1 або 2 роки, то буде логічніше шукати роботу поза кампусом - в ресторанах, кафетеріях, магазинах, клінінгових службах, вантажоперевезення і інших робітничих спеціальностях.

Потрібно сказати, що робота в ресторанах або кафе, які не входять до категорії швидкого харчування, може бути більш прибутковою, так як тут, крім офіційних Minimum Wage, студент може отримувати чайові.

Освітня агенція EDUSTEPS - офіційний представник університетів і коледжів Канади в Україні. Ми допомагаємо студентам пройти всі складні етапи аплікаційного процесу, грамотно підготувати документи на зарахування та отримання студентської візи.

Як ми можемо вам допомогти?

 • Підбір країни навчання і університету
 • Підготовка пакету документів на зарахування
 • Зарахування на програму
 • Оформлення документів на отримання студентської візи
 • Підготовка до виїзду за кордон

3. Робота промоутером

Також варто виділити, що в Канаді студенти можуть працювати на акціях в косметичних або продовольчих компаніях. Тут оплата праці буде вище, ніж мінімальна і становитиме близько 20-30 доларів за годину.

4. Фріланс

Якщо у студента немає дозволу на роботу під час навчання, він завжди може працювати на фрілансі. Головне - володіти потрібними навичками, які можуть зацікавити роботодавців.

Закони Канади не забороняють займатися фрілансом, тому можете сміливо заробляти тим, що вже вмієте робити.

У висновку, хочу сказати, що студенту потрібно завчасно подбати про те, щоб знайти повноцінного роботодавця до закінчення навчальної програми. Роботодавець повинен надати студенту документи мінімум на рік роботи в компанії. Ці договори потрібні будуть при подачі на PGWP (Post-Graduate Work Permit). Тому під час роботи та під час навчання не забувайте про пошук постійного працевлаштування.

Якщо у вас залишилися питання з приводу вартості навчання в університетах Канади або вам потрібна професійна консультація - залишайте ваші контакти або зв'яжіться з нами по телефону або email:

Запис на безкоштовну консультацію

Підібрати програму навчання

Скинути
Замовити консультацію Дивитись записи вебінарів

Популярні розділи блогу

Підписуйтесь на найкориснішу розсилку про навчання за кордоном

Відправляємо тільки корисну інформацію, новини від університетів тощо

Обери напрямок, країну і рівень своєї освіти

Скинути