+38 (044) 333 60 04 Всі контакти
+38 (067) 333 60 04 +38 (050) 333 60 04 info.edusteps@gmail.com
КОНСУЛЬТАЦІЯ
EDUSTEPS Статті Візові питання Деталі перетин кордону з дитиною
  • 2 616
Деталі перетин кордону з дитиною

Деталі перетин кордону з дитиною


Українською / Статті / Візові питання

Щороку у період канікул та туристичного сезону значно збільшується кількість відмов у пропуску через державний кордон України дітей. У більшості випадків основною причиною не пропуску стало недбале ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів.
Для того, щоб подорож дітей була комфортною та без зайвих клопотів, ще раз нагадуємо і наголошуємо батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважного ставитлення до оформлення документів на них.

Державна прикордонна служба України-Західний кордон на своїй facebook-сторінці нагадує батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів.
Перше на що потрібно звернути увагу - це наявність відсутність доручень від батьків, які потрібні у випадку, коли дитину супроводжує лише один із батьків, або уповноважена ними особа.
Окрім того, серед причин не пропуску також часто являються:
- недійсні документи для закордонних поїздок,
- відсутність документів на право перетинання кордону,
- відсутність фото дітей в документах батьків,
- закінчення терміну дії паспорта,
- технічна несправність документа.

Отже,при підготовці документів для виїізду дитини закордон батькам потрібно зважати на наступні критерії: вік дитини, з ким із батьків або самостійно вона буде перетинати кордон і які документи потрідно мати з собою, дати дії закордонних паспортів (проїздних документів). Знаючи наступні витяги з закону України, ви уникните зайвих проблем на митниці:

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
• свідоцтва про смерть другого з батьків;
• рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
• рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
• рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
• рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
• довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


Прикордонники радять громадянам консультуватися з туристичними фірмами щодо послуг, якими вони користуються. Також наголошують, що необхідну інформацію можна отримати на сайті прикордонного відомства або за телефоном: 527-63-63.

Матеріал підготовлений консультантами EduSteps.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на EduSteps.com.ua.[/b]

Підібрати програму навчання

Скинути
Замовити консультацію

Популярні розділи блогу

Підписуйтесь на найкориснішу розсилку про навчання за кордоном

Відправляємо тільки корисну інформацію, новини від університетів тощо

Обери напрямок, країну і рівень своєї освіти

Скинути