EDUSTEPS

+38(044)333 60 04

info.edusteps@gmail.com

+38(067)333 60 04

+38(050)333 60 04

EDUSTEPS Статті Як вступити до університету Великобританії: корисні поради для випускників шкіл

⚡Як вступити до університету Великобританії: вища освіта, програми A-level і Fondation

Перегляди: 4 158 4 158

Як вступити до університету Великобританії: корисні поради для випускників шкіл

Стаття доступна такими мовами: Українською | На русском

Статті / Навчання в Великобританії

Навчання в Великобританії завжди вважалось престижним для студентів з України. Не дивлячись на зміни в імміграційній політиці Сполученого Королівства (нагадаю, що після завершення навчання студенти не можуть залишитись працювати по студентській візі), здобуття освіти в цій країні щорічно привертає увагу багатьох українських студентів.

В цій статті я вирішила підготувати декілька рекомендацій для студентів, які завершують середню школу в Україні та планують отримати вищу освіту в університеті Великобританії.


Для того щоб правильно визначити університет та країну навчання, необхідно відповісти на такі запитання
1. Який ваш рівень англійської мови? Чи плануєте Ви складати іспит IELTS в Україні?
2. Який Ваш середній бал атестату?
3. Які предмети Ви бажаєте вивчати в університеті Великобританії, яка спеціальність Вас цікавить?
4. Яку роль для Вас грає рейтинг університету? В які університети Ви бажаєте вступити?
5. Чи має для Вас значення розташування університету? Навчання в яких містах Великобританії Ви розглядаєте?
6. Який Ваш бюджет?
Відповіді на ці питання допоможуть визначитись не тільки з навчальним закладом, але й зі структурою отримання вищої освіти в Великобританії.

СИСТЕМА ОСВІТИ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Система освіти Великобританії має деякі особливості, які вплинуть на процес Вашого зарахування до університету. Так, середня освіта Великобританії здобувається протягом 12 років, останні два роки – програма A-level – програма, в якій студенти вивчають ті предмети, які необхідні для отримання обраної спеціальності в університеті. Окрім цього, в процесі навчання студенти здобувають необхідні навички, які потім допоможуть їм успішно навчатись в університеті. Наприклад, це робота з науковою літературою, написання есе, дослідницька робота, тощо.
Отже, українським школярам не вистачає одного року навчання, додаткових знань зі спеціальності та певних академічних навичок. Зокрема необхідно володіти англійською мовою на тому рівні, який дозволить успішно навчатись в університеті.

ЩО РОБИТИ

Для вирішення цього питання існує два варіанти програм:
1. A-level: програма, яка дозволяє отримати сертифікат про отримання середньої освіти Великобританії. Тривалість навчання на програмі – 2 роки.
2. Foundation: підготовча програма, розроблена спеціально для іноземних студентів, яка готує їх до вступу на 1 курс університету Великобританії. Тривалість навчання на програмі – 1 рік.

A-LEVEL vs FOUNDATION: яку програму обрати

Вибір програми, на мій погляд, залежить від таких факторів:

• Ваші амбіції, рейтинг університету, в який ви хочете вступити
• Ваші оцінки в школі
• Рівень англійської мови
• Бюджет
• Спеціальність, яку ви хочете отримати

Якщо студент відмінник (середні оцінки в атестаті 10, 11, 12), з високими амбіціями - наприклад, хоче вступити до університетів першої 5 рейтингу університетів Великобританії, з хорошим рівнем англійської мови - тоді однозначно я рекомендую програму A-level. Особливо програма підійде для тих студентів, які хочуть вступити в Британський ВНЗ на спеціальності: медицина, стоматологія, архітектура і деякі програми з дизайну. Ці програми вимагають більшої підготовки з академічних предметів.

Зверніть увагу, деякі університети, такі як Oxford University, Cambridge University, London School of Economics не приймають студентів після програми підготовки FOUNDATION і обов'язково вимагають надати сертифікат про середню освіту міжнародного зразка: IB, A-level та ін.

Підготовча програма FOUNDATION підійде для тих студентів, які хочуть максимально швидко підготуватися до навчання і вступу в університет, у яких трохи нижче рівень англійської мови, або які не націлені на вступ до рейтингових університетів.

Дуже часто я стикаюся з думкою студентів і батьків про те, що програма підготовки FOUNDATION слабка академічно. Насправді це помилкова думка, просто сама по собі структура програми інша, і її в жодному разі не потрібно порівнювати з A-level. Мета програми підготовки - дати іноземним студентам знання і навички навчання в університеті, підвищити їх рівень академічної англійської мови і дати знання з конкретної спеціальності, яку вони будуть отримати в університеті.

ДЕ ВИ МОЖЕТЕ ВИ МОЖЕТЕ ВЧИТИСЯ НА ПРОГРАМІ A-LEVEL

A-level ви можете отримати в міжнародному коледжі (наприклад: Bellerbys College) або приватній школі пансіоні. Про те як обрати навчальний заклад та який найкращим буде для Вас - читайте у наступних статтях нашого блогу.

Ви також можете проконсультуватися з нашим менеджером з цього питання. Залиште свою заявку в ONLINE CHAT, у нижньому правому куті екрану.

ДЕ ВИ МОЖЕТЕ ВИ МОЖЕТЕ ВЧИТИСЯ НА ПРОГРАМІ FOUNDATION

Підготовча програма для іноземних студентів, а в нашому випадку, для студентів з України, готує до вступу в університети Великобританії на 1 курс.

Є два типи програм підготовки до вступу в університет в залежності від місця проведення:
• Програми підготовки на базі міжнародного коледжу
• Програми підготовки на кампусі університету

Програми підготовки на базі міжнародного коледжу більш універсальні, вони підійдуть тим студентам, які ще не визначилися з вибором університету, до якого хочуть подати документи, або хочуть вступати до декількох університетів і тим самим отримати більш широкий вибір пропозицій. Все це можна буде зробити в коледжі, адже фахівці, які ведуть студента від початку до закінчення програми підберуть університети, допоможуть студенту подати документи і згодом зробити правильний вибір на користь того чи іншого навчального закладу.

Вибір EduSteps: Bellerbys College


Програми на кампусі університету проходять на базі конкретного навчального закладу і ведуть до вступу тільки в цей університет. Звичайно ж студент може подавати документи і в інші університети, але сам процес зарахування він буде контролювати самостійно, без допомоги консультантів.

Мені подобаються програми навчання на кампусі університету тим, що їх вартість дешевше програм в коледжі, тим більше у студента є гарантія зарахування в університет за умови успішного закінчення програми.

Як вступити до університету Великобританії: корисні поради для випускників шкіл

Підібрати програму навчання

Скинути

Підписуйтесь на найкориснішу розсилку про навчання за кордоном

Відправляємо тільки корисну інформацію, новини від університетів, тощо

Обери напрям, країну та рівень твоєї освіти

Скинути