Вища освіта в США — це чудове вкладення коштів. Попит на фахівців з американськими дипломами дуже високий. Більшість випускників влаштовуються у великі компанії з привабливою заробітною платою. При цьому американські дипломи приймають у всьому світі. Тобто можливості у випускників досить широкі. Американські університети для іноземних студентів – це відкрита путівка у життя. Вони дозволяють отримати окрім ґрунтовних теоретичних та практичних навичок, ще й певні переваги на ринку праці.

Вища освіта в США: особливості

Система вищої освіти в США представлена коледжами та університетами. Для місцевих мешканців звично називати усі післяшкільні навчальні заклади коледжами. І навіть студенти Йеля вважають, що вони навчаються у коледжі.

Система вищої освіти в США передбачає також наявність державних та приватних університетів. При цьому і університети, і коледжі належать до вищих навчальних закладів.

Але суттєві відмінності між цими закладами все ж таки є. Коледжі в США для українців спрямовані на здобуття практичних знань. Тут не ведеться науково-дослідницька робота. Після закінчення випускник отримує assosiate degree. Університет дає можливість здобути ступінь бакалавра, а також пройти навчання в США на магістратурі або аспірантурі.

Ми співпрацюємо з державними та приватними університетами, а також відправляємо студентів навчатися у США у ком'юніті коледжі.

Не менш примітною є і свобода вибору при здобутті вищої освіти в Америці. Тут студента не ставлять у встановлені рамки та не змушують обирати «кота в мішку». Перед тим, як здобути вищу освіту в США, абітурієнт має обрати спеціальність, що може представляти певні складнощі. Адже майбутній студент не завжди остаточно впевнений, чим хоче займатися. В Америці знайшли вирішення цієї проблеми. Тут можна самостійно підбирати дисципліни для вивчення. А основну спеціальність можна вибрати вже на другому чи третьому курсі. Крім того, доступна можливість отримання двох спеціальностей.

Варіанти вступу до коледжів та університетів США

Вступити до університетів Америки для українців можна одразу на перший курс або через підготовчі програми. Перший варіант вимагає тривалої та складної самостійної підготовки. Особливо якщо йдеться про популярні університети із суворими вимогами до вступників. Зазвичай конкурс проходять абітурієнти, які набрали високі бали під час навчання у школі та показали активну позакласну діяльність. Додатково потрібно буде пройти тестування та підтвердити знання англійської мови.

Другий варіант чудово підходить для тих, хто не має високих показників в атестаті, а також хто не підготувався або не склав іспити ACT/SAT. Це можливість здобути вищу освіту в США, пройшовши попередньо підготовчі курси. Підготовча програма International Year One (IY1) – це фактично аналог першого курсу університету, але із заниженими вимогами до учнів. Після проходження програми можна вступити на другий курс університету. Таким чином, студент не витрачає зайвий час. Варто зазначити, що можливість вступу на другий курс після підготовчої програми передбачена не у всіх навчальних закладах.

Також можна розглянути можливість вступу до американських коледжів. У багатьох навчальних закладах вимоги до абітурієнтів невисокі, крім того, відсутні вступні іспити.

EDUSTEPS

Ми — агенція з навчання за кордоном. Допомагаємо студентам з України та інших країн вступити до університетів та коледжів США, оскільки є офіційним представником приймальних комісій американських навчальних закладів. Для роботи з нами ви можете скористатись пакетом послуг EDUSTEPS Premium, який включає повний супровід студента по зарахуванню, а також допомогу в оформленні документів на студентську візу до США.

Бакалаврат в США

Отримати диплом Бакалавра в США можна декількома способами. Студенти з України можуть вступити безпосередньо до університету США на перший курс. Цей спосіб найпоширеніший. Другий варіант полягає в тому, щоб спочатку закінчити коледж у США, а потім перевестися до університету. Така схема називається 2+2 (2 роки навчання у коледжі та 2 роки в університеті). Цей варіант дозволяє заощадити гроші, а також вступити до популярних рейтингових університетів США. І третій спосіб підходить тим, хто вже навчається в університеті в Україні. Українські студенти можуть зробити трансфер – переведення до університету США.

Магістратура в США

На наступному щаблі вищої освіти у США стоїть магістратура. Навчання тут триває 1-2 роки. Це чудовий варіант для тих, хто замислюється, як здобути другу вищу освіту в США.

Вступити до магістратури в США можуть претенденти, які вже мають ступінь бакалавра. Навчання має прикладний характер. Багато уваги приділяється безпосередньо обраній спеціальності. Вступ на магістратуру в США доступний після складання вступних іспитів GRE/GMAT або після проходження підготовчих курсів Pre-Master's.

Умови вступу до університетів та коледжів США

Найпростіше вступити до коледжу. Це невеликі заклади, де не лише лояльніші вимоги до абітурієнтів, а й спрощені умови навчання. Багато коледжів не вимагають високого рівня знання мови. Оскільки на перших курсах в основному вивчають лише базові дисципліни, студенти мають можливість покращити свою англійську. Вступити до коледжу можна одразу після 11 класу. Вікових обмежень та необхідності проходити підготовчі програми немає.

В університетах більш суворі вимоги. Особливо якщо йдеться про популярні навчальні заклади. У кожному університеті встановлюються власні правила для абітурієнтів.

До стандартних вимог належать:

 • знання англійської мови;
 • високий бал успішності в атестаті;
 • успішне проходження тестів.

Щоб вступити на магістратуру до США, знадобиться диплом бакалавра з високими оцінками. Також необхідне добре знання мови.

Кожен студент, який виявив бажання навчатися в Америці, має підтвердити свою платоспроможність. Тобто показати, що він має фінанси для проживання та оплати навчання. Для цього потрібна виписка з банківського рахунку потрібного формату.

Документи для вступу

Передусім, щоб здобути вищу освіту в США для українців, необхідно мати відповідний середній бал (GPA). Найвищим вважається показник 4.0 балів. При цьому в кожному університеті встановлено свою норму з академічних успіхів. Наприклад, для вступу до знаменитих університетів «Ліги Плюща» буде потрібно середній бал не нижче 3.7. А ось у деякі коледжі зараховують із показником 2.8. Звичайні університети приймають студентів, у яких середній бал не нижче 3.0.

Не менш важливо підтвердити знання мови. Для цього потрібний сертифікат про проходження TOEFL або IELTS. Від успішності навчання також залежить, до якого навчального закладу можна подавати заявку. Для коледжу достатньо показника 55 балів. Звичайні університети потребують знань на рівні 80 балів. А ось знамениті популярні виші вже розглядають лише абітурієнтів із відміткою не нижче 105.

Крім документів, що підтверджують успішність та знання мови, також знадобиться мотиваційний лист. Це невелике есе, яке допоможе претенденту виділитися на тлі інших абітурієнтів. У ньому описують власні досягнення та поставлені цілі. Важливо, щоб мотиваційний лист був оригінальним та цікавим.

Не завжди обов'язковий, але бажаний документ – це рекомендації. Вони допомагають членам приймальної комісії оцінити претендента з погляду іншої людини. Найчастіше надаються лише контакти особи, з якою може зв'язатися адміністрація університету.

Залишіть контакти для швидкої консультації:

Тривалість вищої освіти в Америці

Терміни навчання залежать від ступеня, що отримується. Крім того, на тривалість впливає і обрана спеціальність. Медики та юристи навчаються довше.

Для отримання ступеня бакалавра в коледжі чи університеті потрібно в середньому 4 роки. Магістратуру можна пройти за 1-2 роки.

Терміни подання документів

Однією з особливостей вступу до університетів США є розширені терміни подання документів. Вони не обмежуються звичним для нас зарахуванням наприкінці літа. Подавати заявку на вступ можна тричі на рік.

Причому подання документів у різні періоди має суттєві відмінності в умовах зарахування. Усього існує три витки прийому заявок:

 1. Early admission. Це ранній термін подачі. Заявок ще не надто багато, тож і конкуренція невелика. Крім того, тут є варіанти подати документи одразу до кількох вишів. А після отримання відповідей вибрати собі оптимальний. Але наявність такої можливості слід уточнювати безпосередньо в адміністрації навчального закладу. Термін подачі – з 15 вересня по 30 листопада. Розгляд триває приблизно до середини грудня. На цей час усі абітурієнти отримують відповіді. В майбутнього студента залишається ще багато часу на пошук стипендій.

 2. Regular admission. У цей період надходить найбільша кількість заявок. Відповідно зростає конкуренція. Подавати документи слід із 1 грудня до 28 лютого. Рішення очікується навесні.

 3. Rolling admission. Документи подають майже все літо. Але до цього часу більшість стипендій і грантів вже розподілено. Тож тим, хто сподівається на фінансування, краще не відкладати до останнього терміну.

Довідка! Терміни наведені приблизні. Кожен університет самостійно встановлює дати прийому документів, тому краще уточнити їх у нашого менеджера на консультації.

Детальна консультація

консультація, огляд навчальних закладів та країн

Підбір програми

індивідуальний підбір програм, підготовка до вступу

Подача документів

збір та оформлення документів, подача до університету, спілкування з приймальною комісією

Отримання візи

отримання запрошення, підготовка та оформлення документів для подання на візу

Пошук житла

Пошук та підбір житла, яке пропонує університет, організація зустрічі в країні навчання

Підтримка студента

підтримка під час навчання, допомога з організаційними питаннями

Як обрати спеціальність

Насамперед потрібно враховувати власні здібності та переваги. Це дозволить досконало вивчити справу, якою буде приємно займатися після закінчення навчання. Також слід зважати на те, в якій країні планується подальше працевлаштування. Адже у різних державах попит на певних спеціалістів відрізняється.

Не зайвим буде взяти до уваги й загальні тенденції ринку праці. У міру розвитку технологій одні професії набирають більшої популярності, а інші, навпаки, практично зникають.

В Америці найбільшою популярністю користуються такі напрямки:

 • медицина;
 • юриспруденція;
 • космічні технології;
 • зв'язки з громадськістю;
 • бізнес;
 • технічні спеціальності;
 • сільське господарство.

Вищі навчальні заклади в США

До вищих навчальних закладів у США належать і коледжі, і університети. Останні поділені на державні та приватні. ВНЗ штатів фінансуються місцевим бюджетом, тому в більшості випадків віддають перевагу набору студентів, які проживають у регіоні. Для іногородніх та іноземців вартість навчання значно вища. Деякі державні університети зовсім відмовляються від прийому громадян інших держав. Але слід зазначити, що такі одиниці.

Оптимальним варіантом є приватні університети. Вони встановлюють власні правила прийому, що дозволяє легко знайти відповідний навчальний заклад.

Список університетів США

Arizona State University
Arizona State University
Drew University
Drew University
New York Film Academy
New York Film Academy
Northeastern University
Northeastern University
Pace University
Pace University
Suffolk University Boston
Suffolk University Boston
University of Central Florida
University of Central Florida
University of Illinois at Chicago
University of Illinois at Chicago
University of the Pacific
University of the Pacific
Washington State University
Washington State University

Переглянути інші університети США

Скільки коштує вища освіта в Америці

Ціни за навчання можуть коливатися від 20 000 до 100 000 доларів на рік. На остаточну вартість впливає велика кількість факторів:

 • місце розташування;
 • популярність;
 • обладнання;
 • педагогічний склад;
 • рівень навчання.

Найекономнішими вважаються коледжі в США, де ціни на навчання значно нижчі, ніж в університетах. Якщо йдеться про чотирирічне навчання, то вартість коледжу в США в середньому становитиме 15 000 доларів на рік.

Не варто забувати, що є можливість знизити ціну на навчання, якщо отримувати стипендію, розмір якої відрізняється. Але все одно вона може покривати більшу частину регулярних виплат навчальному закладу.

Існують також університети в США з повним фінансуванням. Це означає, що розмір стипендії повністю охоплює вартість навчання. Але такі витрати, як проживання та харчування все одно оплачуються студентом самостійно.

Вартість навчання в США на бакалавраті становитиме приблизно 25-40 тисяч доларів на рік. Але не варто забувати, що в популярних університетах зі світовою популярністю ціна може бути вищою в рази.

Вищу освіту в США, де вартість навчання буде знижено, можна отримати за рахунок стипендій. До популярних вузів, що надають стипендії, наприклад, належать:

 1. University of Georgia.

 2. University of Chicago.

 3. Fordham university.

 4. Syracuse university.

Вартість магістратури в США становитиме приблизно 35 000-40 000 доларів на рік. Але тут йдеться вже про спеціалістів, здатних повноцінно займатися науково-дослідною діяльністю. Тому для них передбачені гранти на магістратуру до США.

Незалежно від рівня навчального закладу та ступеня, стипендії та гранти не дають усім підряд. Зазвичай такі привілеї чекають на видатних студентів, які показали серйозне ставлення до навчання або мають якісь досягнення.

EDUSTEPS не займається підбором грантів та стипендій!

Як здобути вищу освіту в США з EduSteps

Звичайно, самостійно вивчити всі нюанси вступу в іншій країні та ще й уточнити умови різних коледжах та університетах практично нереально. Тим більше, що абітурієнту необхідно зосередитись на підготовці до тестування та подальшого навчання. А будь-яка помилка при подачі документів або порушення термінів складання тестів може обернутися відмовою у зарахуванні.

Найкраще довірити рутинні обов'язки професіоналам. Фахівці ЕduSteps допоможуть обрати найкращий навчальний заклад, підготувати пакет документів, оформити візу, організувати переїзд і навіть знайти житло. З нами вам не доведеться ускладнювати своє життя зайвим клопотом.

8

років на ринку

10+

країн

500+

університетів

600+

щасливих студентів

Поширені запитання

  • Скільки триває вища освіта в США
  • Для отримання ступеня бакалавра потрібно 4 роки. Магістратура США займає 1-2 року. Передбачено можливість літніх занять. Таким чином, можна швидше освоїти необхідний матеріал і скоротити термін навчання.

  • Скільки коштує вища освіта в США
  • Залежно від вишу за навчання доведеться заплатити від 15 000 до 100 000 доларів на рік. Не варто забувати і про додаткові витрати. Перед тим, як здобути другу вищу освіту в США або подати документи на ступінь бакалавра, слід тверезо розрахувати свої фінансові можливості. На побутові потреби потрібно приблизно 1000-3000 доларів на місяць.

  • Як влаштовано вища освіта в США
  • Як і в усіх інших країнах, воно включає три ступені: ●бакалавріат; ●магістратура; ●докторантура.

  • Як виїхати вчиться у США після 11 класу
  • Щоб вступити до коледжу або університету відразу після закінчення школи, необхідно почати готуватися ще під час навчання. Найкраще за рік, півтора.

  • Скільки коштує вступ до коледжу США
  • Безпосередня подача готових документів до коледжу безкоштовна або включає в себе application fee до 100$. А потім ціна за навчання призначається за кожний семестр навчання.

Замовити консультацію

Підібрати програму

Скинути

OK